Search
 

Blog

Zmarszczki? Jakie zmarszczki?!

To oczywiste, że każda kobieta chce wyglądać jak najdłużej młodo. Świeży, promienny wyraz twarzy dodaje pewności siebie, kobiecości oraz delikatności. Niestety wraz z upływem czasu na twarzy pojawiają się oznaki starzenia, niechciane zmarszczki. Czy wiesz, że nie tylko wpływ czasu na skórę przyczynia się do ich powstawania? Twoje nawyki oraz tryb życia również ma wpływ na kondycję Twojej twarzy.

  1. Brak demakijażu.

Makijaż jest po to by się upiększać, wyglądać lepiej. Niestety bardzo duża ilość kobiet nie wykonuje dobrze demakijażu. Przez cały dzień na skórze poza kosmetykami znajduje się duża ilość zanieczyszczeń, brudu, potu. Wszystko to przenika do naszej skóry, zapycha pory, uniemożliwia skórze oddychanie, zakleja ją. Brak lub zły demakijaż przyczynia się do utraty jędrności, utraty kolagenu w skórze a co za tym idzie do powstawania zmarszczek.

  1. Nieodpowiedni sposób nakładania kremów.

Używanie kremów wydaje się być czynnością bardzo prostą, niestety nie każdy wykonuje ją prawidłowo. Krem nakładamy od brody w kierunku czoła jak i od uszu w kierunku nosa. Kierunki te są bardzo istotne ponieważ aplikując krem w ten sposób pobudzamy krążenie limfy w naszej skórze oraz kolagenu odpowiedzialnego za jej elastyczność. Kremy należy nałożyć kulistymi ruchami by zwalczać wpływ grawitacji na skórę

  1. Naciąganie skóry podczas wykonywania makijażu.

Kobiety są mistrzyniami robienia dziwnych czynności podczas przygotowania makeupu. Podnoszenie brwi do góry oraz nagminne otwieranie ust podczas tuszowania rzęs, naciąganie górnej powieki przy malowaniu jej eyelinerem odpowiedzialne jest za pojawianie się zmarszczek w okolicach oczu i ust.

  1. Bogata mimika twarzy.

Emocje towarzyszą ludziom przez całe życie,  śmiejemy się, krzyczymy, płaczemy, stresujemy. Marszczymy czoło i podnosimy brwi podczas zdziwienia, mrużymy oczy gdy nie możemy czegoś dostrzec lub razi nas słońce, wykrzywiamy usta podczas śmiechu lub w grymasie niezadowolenia to wszystko przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych. Jedynym sposobem walki z  tego rodzaju zmarszczkami jest kontrola ruchów naszej twarzy. Dobrym domowym sposobem jest wykonywanie masaży skóry, wysypianie się, unikanie słońca oraz nawilżanie skóry zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz.

  1. Drapanie i wyciskanie krost i pryszczy.

Drapanie oraz wyciskanie wszystkich niedoskonałości pojawiających się na skórze, powoduje naruszenie jej ciągłości i uszkodzenie naskórka. Zła pielęgnacja, zabrudzenie rozdrapanych miejsc może być powodem blizn oraz pojawiających się zmarszczek.

  1. Palenie papierosów.

Palenie papierosów ma bardzo negatywy wpływ na nasze zdrowie i kondycje ciała. Niszczy zęby, paznokcie, włosy, itp. Palenie powoduję zmianę koloru skóry na szary, ziemisty i bardzo mało atrakcyjny. Zmarszczki palacza czyli głębokie linie powstałe w okolicach ust są niestety niemożliwe do zatuszowania i przykrycia makijażem. Jedynym sposobem by nie powstawały jest natychmiastowe rzucenie palenia.

  1. Niezdrowa, źle zbilansowana dieta.

Zbyt duża ilość spożywanych cukrów, węglowodanów wpływa na duży spadek elastyczności i jędrności skóry. Skóra staje się obwisła i pojawiają się niechciane zmarszczki. Nie bez powodu na każdym kroku usłyszeć można, że w ciągu dnia powinno się wypić minimum dwa litry wody. Brak nawilżenia i nawodnienia wewnętrznego odbija się również na zewnątrz na powłoce organizmu czyli skórze. Staje się ona przesuszona, szorstka, podatna na atak wolnych rodników co wiąże się z pojawianiem zmarszczek.

  1. Nadużywanie alkoholu.

Nadużywanie alkoholu odwadnia i wysusza organizm co wiąże się z wysuszeniem skóry. Zmarszczki się powiększają i pogłębiają a napływająca do twarzy krew wpływa na pękanie naczynek krwionośnych.

  1. Spanie w złej pozycji.

Tak, nawet pozycja w jakiej śpisz ma wpływ na powstawanie zmarszczek na Twojej twarzy. Zmarszczki te mają nawet swoja nazwę, to zmarszczki senne. Powstają podczas kontaktu twarzy z poduszką lub prześcieradłem. Zazwyczaj są to pionowe linie na czole, brodzie, policzkach, w okolicach ust i na dekolcie. Są niesymetryczne, występują częściej na jednej połowie twarzy – tej na której śpimy. Uniknąć ich można rezygnując ze spania na brzuchu lub boku. Najwłaściwsze będzie spanie na plecach.

  1. Opalanie.

Jak wiadomo już od dawna, promienie słoneczne/solaryjne a dokładnie promieniowanie ultrafioletowe UV odpowiedzialne jest za fotostarzenie skóry. Opalanie (bez względu na sposób w jaki je przeprowadzamy) wysusza skórę, przyczynia się do powstawania wolnych rodników, powoduje poparzenia słoneczne, doprowadza do przebarwień na skórze oraz zmarszczek. Faktem jest również to, że nadmiernie opalona skóra dodaje lat.

error: Zawartość jest chroniona!!