Search
 

Blog

Bądź świadoma zagrożenia, wybieraj kosmetyki z SPF

Skóra muśnięta słońcem, rozwiane włosy, radosne oczy i uśmiech na twarzy… tak wyobrażamy sobie swoje oblicze myśląc o letnich, ciepłych i pełnych energii dniach. Jednak czy wszystko jest takie różowe?

 

Od wielu lat w telewizji, prasie, internecie z wykrzyknikami przekazywane są informacje o szkodliwości promieni słonecznych. Lista chorób wywoływanych przez nadmiar słońca jest niezwykle długa. Groźne i zagrażające życiu nowotwory skóry, nieprzyjemne reakcje alergiczne to tylko niektóre z nich.  Na szczęście informowanie o zagrożeniu i nieprzyjemnych konsekwencjach przynosi rezultaty. Wyjeżdżając na wakacje w każdej walizce znaleźć można kilka różnych produktów z filtrem do opalania. Kąpiele słoneczne są coraz krótsze a opalanie w solarium odchodzi już w zapomnienie. Jednak jak radzić sobie z ochroną skóry na co dzień? Odpowiedź jest prosta. Wybieraj produkty i kosmetyki z filtrem SPF.

SPF jest to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, służy do oznaczenie stopnia ochrony przed promieniami UVB.  Wyróżnić można kilka stopni ochrony:

– słaby (SPF 2–6)

– średni (SPF 8–12)

– wysoki (SPF 15–25)

– bardzo wysoki (SPF 30–50)

– ultrawysoki (SPF > 50).

Biorąc pod uwagę coraz większą świadomość klientek oraz coraz większe zagrożenie chorobami producenci kosmetyków wychodzą na przeciw oczekiwaniom. Wystarczy odrobina dobrej woli i chęci by znaleźć podkłady, kremy, pudry z wysokim filtrem SPF. Nie trzeba nawet ulubionych drogerii kosmetycznych zamieniać na apteki by mieć do nich dostęp. Zwróć również uwagę na odpowiednią pielęgnację włosów. One również narażone są na niebezpieczne promienie słońca. Sięgnij po szampony z wysokim oznaczeniem filtru SPF.

error: Zawartość jest chroniona!!