Search
 

Blog

Jak prawidłowo wykonać demakijaż po sylwestrowej nocy

Jedna z najważniejszych nocy w roku jest wciąż przed nami. Za kilka godzin będziemy żegnać stary rok i witać nowy 2018. Przełom roku w szczególności ważny jest dla nas, kobiet. Od dawna planujemy kreacje na sylwestrowe zabawy, rezerwujemy wizytę u fryzjera i wizażystki. Każda z nas chce wyglądać olśniewająco, wyjątkowo i jak najpiękniej. Jednak czy wiesz, że po sylwestrowych uroczystościach poza pięknym makijażem, na twarzy masz jeszcze zanieczyszczenia, dym papierosowy, kurz, pot i wszystko to co sama możesz zaobserwować na waciku kosmetycznym wykonując demakijaż? Mimo iż nogi po całonocnych tańcach odmawiają już posłuszeństwa, poświęć swojej skórze chwile i przed położeniem się spać, wykonaj prawidłowy demakijaż.

  1. Odpowiedni preparat do demakijażu

W drogeriach kosmetycznych i aptekach dostępny jest bogaty wachlarz produktów przeznaczonych do demakijażu. Pamiętaj jednak by używać kosmetyków przeznaczonych do Twojego typu i rodzaju skóry. Jeśli nie wiesz, który będzie dla Ciebie odpowiedni sprawdź tutaj.

  1. Demakijaż oczu

W makijażu sylwestrowym pozwalamy sobie na więcej niż w przypadku makijażu wieczorowego. Na powiekach poza cieniami i eyelinerem często znajdują się brokaty oraz kryształki nałożone na klej. Bardzo często też Twoje oczy podczas gorączki sylwestrowej nocy ozdobione są wachlarzem przyklejonych rzęs. Tak ozdobny makijaż oka trzeba w odpowiedni sposób zmyć.

Zazwyczaj najbardziej zdobnym elementem Twojego makijażu jest makijaż oka dlatego demakijaż oczu wykonuj w pierwszej kolejności. Zapamiętaj by nigdy, ale to nigdy podczas demakijażu tej części twarzy nie trzeć oka. Gdy będziesz wykonywać demakijaż zbyt intensywnie i energicznie możesz połamać lub powyrywać rzęsy a nadmierne pocieranie powiek spowoduje szybsze pojawianie się na nich zmarszczek. W tym przypadku musisz być niezwykle cierpliwa, delikatna i dokładna.

Najpierw nasącz wacik preparatem do demakijażu, następnie nałóż go na zamkniętą powiekę. Delikatnie dociśnij wacik i przytrzymaj przez 20 sekund i delikatnie przesuń wacik od zewnętrznego kącika oka ku wewnętrznemu. Po tym czasie klej od ozdób i rzęs powinien się rozpuścić i bez uszkodzenia skóry oraz naturalnych rzęs usuniesz ozdoby i sztuczne rzęsy. Jeśli się to nie uda za pierwszym razem, nasącz kolejny wacik i następny i następny aż dokładnie usuniesz makijaż powiek i rzęs. Wszystkie zanieczyszczenia, które zgromadziły się na linii wodnej oka lub w jego wewnętrznym, zewnętrznym kąciku usuń za pomocą patyczka kosmetycznego.

Analogicznie postępuj z demakijażem dolnej powieki. Następnie delikatnie przemyj oczy i rzęsy płynem micelarnym. Na powieki i pod oczy nałóż krem do oczu a na rzęsy ulubioną odżywkę.

  1. Usuwanie wodoodpornego makijażu

Jeśli wybierasz świętowanie Nowego Roku w plenerze, z pewnością pod uwagę wzięłaś warunki atmosferyczne. Możliwość opadów śniegu, deszczu i mrozu warunkują wykonanie makijażu wodoodpornymi kosmetykami by przez całą noc wyglądać olśniewająco. Jednak usuwanie makijażu wodoodpornego poprzez odporność kosmetyków na wodę jest bardzo uciążliwe. By jednak temu zaradzić używaj kosmetyków dwufazowych. Kosmetyki tego typu składają się z fazy wodnej i oleistej. Dzięki temu wodoodporne cienie, tusze do rzęs oraz pomadki bardzo szybko i komfortowo zmyjesz z twarzy.

  1. Czy używać mydła do demakijażu twarzy?

W tym przypadku odpowiedź nie jest skomplikowana i nie trzeba się nad nią długo zastanawiać. Mydłem nie należy wykonywać demakijażu twarzy. Prawdą jest że kolorowe, pachnące, zwykle kupowane przez nas mydełka zawierają składniki które oczyszczają i w niewielkim stopniu pielęgnują naszą skórę jednak zawierają mnóstwo chemicznych składników takich jak barwniki, substancje konserwujące i zapachowe. Używanie mydła intensywnie wysusza skórę, sprzyja zaczerwienieniom, podrażnieniom a kontakt mydła z okiem jest bardzo niekomfortowy. Dlatego gdy po sylwestrowych szaleństwach wrócisz do domu i w łazience pod ręką znajdziesz mydło to wykorzystaj je do umycia dłoni. Do demakijażu twarzy wykorzystaj przeznaczone do tego kosmetyki.

  1. Prawidłowe usuwanie pomadek, podkładów i pudrów

Gdy już usunęłaś sylwestrowy makijaż oka przyszła kolej na usta. Intensywnie malowane i wielokrotnie poprawiane usta też zasługują na odpowiednią pielęgnację. Kremowe pomadki i błyszczyki zmyjesz bez problemu standardowym kosmetykiem do demakijażu. Przy pomadkach wodoodpornych użyj produktów dwufazowych. Jeśli Twój sylwestrowy makijaż wzbogacony był o pomadki matowe użyj wazeliny. Nałóż ją patyczkiem kosmetycznym na usta i odczekaj 2 minuty. W tym czasie kosmetyk rozpuści trwałą, matową pomadkę. Za pomocą płatka usuń ją delikatnie z ust. Po demakijażu ust nadszedł czas na twarz. Najlepszym do Twojego rodzaju skóry preparatem nawilż kosmetyczny wacik i kulistymi ruchami zmywaj makijaż. Zacznij od szyi, brody, w kierunku nosa, policzków i czoła. Powtarzaj czynność do momentu aż wacik będzie czysty, tak samo jak Twoja skóra. Pamiętaj by nie wykonywać demakijażu w odwrotnym kierunku czyli od góry w dół. W ten sposób Twoja skóra będzie tracić jędrność i szybciej zaobserwujesz oznaki starzenia. Na koniec przemyj skórę tonikiem i nałóż krem.

error: Zawartość jest chroniona!!