Search
 

Blog

Przed makijażem – część druga

TONIZUJ SKÓRĘ

Wiele kobiet uważa tonik lub płyn micelarny za produkt zbędny, za kosmetyk który ma jedynie przynosić zysk koncernom farmaceutycznym. Jednak produkt ten choć wciąż bardzo niedoceniany jest produktem który koniecznie powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Tonik spełnia wiele funkcji: odświeża skórę, koi, zwęża pory. Matowi, przeciwdziała starzeniu jednak jego najważniejszą funkcją jest utrzymywanie odpowiedniego, naturalnego pH skóry.

Tonik powinien być używany po demakijażu jednak nie ma żadnych przeciwwskazań byś używała go kilka razy dziennie. Wystarczy że zwilżysz nim płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzesz skórę. W szczególności w gorące letnie dnie poczujesz po jego zastosowaniu ogromną ulgę na twarzy.

NAWILŻAJ SKÓRĘ

Gdy Twoja skóra jest już dobrze oczyszczona i odświeżona pozostaje już tylko jeden krok i będziesz mogła przejść do wykonania olśniewającego makeup’u.

Aby makijaż był trwały i jak najdłużej wyglądał perfekcyjnie konieczne jest zadbanie o nawilżenie skóry. Mylna jest teoria iż krem nawilżający będzie potęgował przetłuszczanie się skóry a co za tym idzie świecenie, szczególnie w strefie T. Każda skóra potrzebuje odpowiednich witamin i składników mineralnych oraz odpowiedniego nawilżenia. Jeśli nie jesteś przekonana do ciężkich kremowych konsystencji spróbuj użyć nawilżenia w żelu, które nie zostawi lepkiej warstwy na twarzy i jest sporo lżejsze.

Dla skóry wrażliwej i jako dodatek dla skóry tłustej i mieszanej ciekawą alternatywą do kremów mogą być olejki. Pięknie nawilżą i natłuszczą suche obszary skóry, natomiast w częściach tłustych zablokują przetłuszczanie. Pamiętaj jednak o tym by użyć ich niewielką ilość, w przypadku nadmiaru makijaż będzie wyglądał niekorzystnie.

I pamiętaj,makijaży możesz mieć mnóstwo jednak skórę masz tylko jedną.
Dlatego powinnaś odpowiednio o nią zadbać a na pewno będzie Ci za to wdzięczna.

error: Zawartość jest chroniona!!