Search
 

Blog

Demakijaż różnych typów skóry

Demakijaż jest bardzo ważnym aspektem pielęgnacji skóry. Codzienne usuwanie zanieczyszczeń, potu, wydzielonego sebum, które pojawia się na skórze jest koniecznością gdy chcemy dbać o nasze zdrowie i piękny wygląd. Na rynku jest wiele kosmetyków do demakijażu, jednak nie są one przeznaczone dla każdego. Wybieraj te produkty, które są dopasowane do Twojego typu skóry, jej kondycji oraz wieku.

 

Skóra mieszana

Gdy jesteś posiadaczką skóry mieszanej jej odpowiedni demakijaż jest dużym wyzwaniem. Musisz zadbać o pielęgnację zarówno skóry tłustej jak i suchej. Używaj produktów, które zrównoważą i wyregulują Twoją skórę. Sięgnij zatem po preparaty takie jak płyny micelarne, przeznaczone do cery mieszanej emulsje i dedykowane toniki do demakijażu. Używaj bardzo delikatnych preparatów matujących i oczyszczających, w szczególności brodę, nos i czoło (strefa „T”) oraz nawilżających policzki wraz ze skórą pod oczami.

 

Skóra sucha

Mając suchą skórę zrezygnuj z używania do demakijażu wody. Jej wykorzystanie może spowodować nadmierne ściągniecie się skóry i napięcie, co daje odczucie dyskomfortu. Zrezygnuj również z używania mydła ponieważ dla Twojego typu skóry jest zbyt silne i dodatkowo ją wysuszy. Do demakijażu wykorzystuj kremowe mleczka lub śmietanki, które rozluźnią spiętą skórę. Swoją rolę spełnią również płyny micelarne i delikatne pianki. Przy demakijażu suchej skóry bądź delikatna i ostrożna. Szybkie i zbyt intensywne ścieranie makijażu spowoduje podrażnienia, opuchnięcia i zaczernienia.

 

 

Skóra wrażliwa, naczyniowa   

Do skóry wrażliwej oraz naczyniowej idealne będą preparaty dla alergików. Zazwyczaj są to preparaty w których skład wchodzą naturalne składniki, pozbawione są substancji zapachowych (to właśnie przez nie najczęściej występują podrażnienia). Używaj delikatnych płynów micelarnych oraz aptecznych produktów do cery wrażliwej.

Skóra naczyniowa dziękować Ci będzie za produkty do demakijażu oparte o witaminę K, zawierające wyciągi z miłorzębu, kasztanowca i arnikę. Wyciszą ją, dadzą ukojenie i odczuwalny oddech.

 

Skóra przetłuszczająca się/tłusta

W przypadku tego typu cery nie sprawdzą się mleczka i śmietanki do demakijażu. Są zbyt lepkie, zbyt ciężkie i zostawiają na skórze tłuste smugi. Do cery przetłuszczającej się najlepsze będą bezalkoholowe toniki, delikatne żele i pianki, które dodatkowo ją zmatowią. Sięgaj również po produkty antybakteryjne oraz przeciwzapalne i złuszczające.

Skóra dojrzała

Preparaty do demakijażu cery dojrzałej powinny być wzbogacone o magnez, który usuwa oznaki starzenia oraz bogate w witaminę C. Używaj produktów naturalnych, delikatnych, pozbawionych nadmiaru substancji zapachowych, o składnikach dodatkowo nawilżający i rewitalizujących.

error: Zawartość jest chroniona!!