Search
 

Blog

Makijaż dla kobiet noszących okulary

Wróć ze mną pamięcią w przeszłości. Pamiętasz jakim dramatem była informacja, że musisz nosić okulary? Ile nocy przepłakałaś? Ile par okularów niby przez przypadek zgubiłaś lub bardzo niechcący na nich usiadłaś? Teraźniejszość jest zupełnie inna – jest rewelacyjna. Mnogość kolorów, kształtów oraz wzorów. Teraz każda kobieta chce nosić okulary, każda chce mieć je na czubku nosa. A Ty już je tam masz a w szufladzie jeszcze milion różnych sztuk. Wykorzystaj makijaż jako idealny dodatek do Twoich okularów i przyciągaj wzrok wszystkich zazdrosnych.

1. Schludność makijażu.

Okulary sprawiają, że wzrok Twojego rozmówcy bardzo koncentruje się na Twojej twarzy i oczach. Musisz zadbać by makijaż był bardzo schludny i czysty.

2. Noski okularów.

Jeśli noski od okularów często się brudzą najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie makijażu w tej części twarzy do absolutnego minimum. Nadmiar kosmetyków będzie powodował pod noskami okularów lub w miejscu styku oprawek ze skórą plamy. Jeśli jednak nie umiesz obyć się bez podkładu, użyj produktu bardzo trwałego i przypudruj go transparentnym pudrem.

3.Nie zapominaj o brwiach.

Brwi są naturalna oprawą oka a poprzez noszone przez Ciebie okulary stają się jeszcze bardziej widoczne. Konieczne jest ich systematyczne regulowanie. Nawet najmniejsze włoski będą przyciągać uwagę. Zadbaj o to by miały również odpowiedni kształt i rozmiar. Jeśli nosisz grube oprawki to Twoje brwi nie powinny być zbyt masywne, w przypadku oprawek delikatnych możesz pozwolić sobie na grubszy łuk brwiowy.

4. Kolor na ustach.

Dobierając barwę szminki pod barwę oprawek uzyskasz klasyczny efekt. Mowa tu o kolorach bordowych, czerwieni lub beżu. Jeśli natomiast lubisz być zauważalna i nie boisz się kolorów wtedy poddaj się szaleństwu. Połączenie granatowych oprawek z fuksjowymi ustami, zielonych z pomarańczem na ustach będzie wyglądać oryginalnie i modnie.

5. Rzęsy.

Często sprawiają problem ponieważ ocierają się o szkła okularów. Z pomocą zmierza niezastąpiona zalotka. Przy jej użyciu podkręcisz rzęsy co sprawi, że nie będą dostawać do okularów. Jeśli lubisz je tuszować zadbaj o to by nie były posklejane i nie znajdowały się na nich grudki zaschniętego tuszu.

6. Cienie pod oczami.

Dobry korektor to podstawa. Nie ważna jego cena, ważny jest rezultat. Sińce pod oczami, zmarszczki, opuchlizny oraz zaczerwienia staja się poprzez okulary bardzo widoczne. Zniwelujesz te przypadłości odpowiednio dobrym korektorem.

7. Jesteś plusem czy minusem?

Jeśli jesteś dalekowzroczna musisz pamiętać o tym, że Twoje okulary powiększają oczy a co za tym idzie, również wszystkie niedoskonałości, zmarszczki czy osypany cień do powiek lub rozmazany tusz. Unikaj jaskrawych cieni, błysk i perła również nie będą Ci służyć. Natomiast na sto procent w Twojej kosmetyczce nie powinno zabraknąć cieni matowych. Wybieraj te w odcieniach beżu, brązu, brzoskwini. Do makijażu wieczorowego z pewnością możesz użyć zgaszonych fioletów, które podkreślą Twoje oczy. Wytuszuj górne rzęsy, natomiast dolne przeczesz jedynie żelem do rzęs.

Jeśli Twoje okulary przeznaczone są dla krótkowzrocznych Twoim priorytetowym zadaniem będzie optyczne powiększenie oka. Jasne cienie aplikuj w wewnętrznym kąciku oka, ciemniejszym cieniem zaznacz kącik zewnętrzny. Śmiało możesz użyć eyelinera by narysować kreskę na ruchomej powiece. Zaryzykuj i wyciągnij ją delikatnie w kierunku skroni. Efekt z pewnością Cię zadowoli. Unikaj używania na linii wodnej ciemnych kredek a w szczególności czarnych. Zastąp je kredką beżową. Optycznie otworzy to oko a spojrzenie będzie wyglądało na wypoczęte i świeże. Tuszując rzęsy nie zapomnij o tych na dolnej powiece.

Makijaż to sztuka prób i błędów. Próbuj, mieszaj, ryzykuj ale przede wszystkim odnajdź swój ulubiony makijaż w którym będziesz czuła się świetnie.

error: Zawartość jest chroniona!!