Search
 

Blog

Perfekcyjny i trwały makijaż ust

Bez względu na to czy jesteś posiadaczką ust wąskich, pełnych, małych, dużych makijaż jaki na nich wykonasz zawsze powinien być schludny i perfekcyjny. Biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w ciągłym biegu a nasz dzień pracy to czasem dużo więcej niż 8 godzin, makijaż ust powinien być dodatkowo trwały.

Zdradzę Ci kilka wskazówek jak to osiągnąć.

1. Przygotuj usta.

Jeśli Twoje usta są spierzchnięte lub mają nieestetyczne skórki wykonaj na nich delikatny peeling. Jeżeli masz czas możesz samodzielnie wykonać peeling na bazie np. cukru lub gruboziarnistej soli morskiej lub zmielonych nasion kawy. Podczas wykonywania tej czynności bądź bardzo ostrożna. Usta są bardzo delikatne i niewielki nadmiar siły może doprowadzić do przerwania skóry a co za tym idzie krwawienia i ran.

Jeżeli nie chcesz używać peelingów z pomocą idzie szczoteczka do zębów. Zwilż ją wodą i okrągłymi ruchami masuj usta. W tym przypadku również zachowaj ostrożność by nie uszkodzić ust.

Jeśli po peelingu usta wciąż nie będą gładkie, nałóż na nie wazelinę lub sztyft, balsam nawilżający. Jeżeli masz pod ręką miód, wykorzystaj go zamiast drogeryjnych produktów. Po pięciu minutach z przyjemnością będziesz mogła go zlizać a usta pozostaną przyjemnie miękkie.

Staraj się nawilżać usta tak często jak tylko jest to możliwe. W Twojej kosmetyczce, torebce, na nocnej szafce lub w skrytce samochodowej nigdy nie powinno zabraknąć produktu przeznaczonego do pielęgnacji ust. Dbaj o usta bez względu na porę roku.

2. Nałóż korektor.

Nanieś na usta niewielką ilość korektora. Możesz wklepać go palcem lub użyć gąbeczki. Korektor wyrówna kolor ust i sprawi, że kolor później nałożonej pomadki będzie intensywniejszy. Zapamiętaj, że nałożenie zbyt dużej ilości tego produktu spowoduje pojawienie się nieestetycznych linii a kosmetyk będzie zbierał się w kącikach ust.

3. Użyj konturówki.

Wybierz konturówkę zbliżoną kolorem do pomadki, która docelowo znajdzie się na Twoich ustach. Obrysowanie górnej wargi zacznij od jej środka i kieruj się w stronę najpierw jednego następnego drugiego kącika. Dolną wargę maluj od lewego do prawego kącika. Kontur ust w kącikach powinien być bardzo cienki i subtelny. Staraj się również nie wyjechać zbyt mocno ponad naturalną linię ust. Zbyt duży kontur spowoduje cyrkowy i przerysowany wygląd. Konturówką możesz wypełnić również środek ust.

4. Bądź staranna.

Jeśli jesteś perfekcjonistką i zależy Ci na idealnym kształcie ust, pomadki i błyszczyki nakładaj specjalnie przeznaczonym do tego pędzelkiem. Profesjonalne pędzle do ust zazwyczaj są wykonane z syntetycznego włosia, które powinno być miękkie jednak sprężyste. Jeśli pędzel będziesz wykorzystywać jedynie do wypełnienia ust już wcześniej obrysowanych konturówką, użyj pędzelka większego, szerszego. Jeżeli jednak zależy Ci na ostrych konturach i idealnych linach wybierz pędzelek mały i precyzyjny. Używaj pędzelków w szczególności gdy makijaż ust wykonujesz intensywnymi kolorami pomadek.

5. Użyj pudru i chusteczki.

Aby makijaż ust był trwały, pomalowane usta odciśnij na chusteczce higienicznej. Złóż ją najpierw na pół a następnie włóż w lekko rozchylone usta. Zaciśnij delikatnie wargi, nadmiar pomadki pozostanie na chusteczce. Kolejną chusteczkę rozłóż na trzy warstwy, wykorzystaj jedną z nich i przyłóż ją do zamkniętych ust a następnie za pomocą dużego pędzla przypudruj przez chusteczkę usta. Po tej czynności pomaluj usta jeszcze raz pomadką. Dzięki temu zabiegowi pomadka na ustach pozostanie o wiele dłużej. 

 

6. Efekt 3D.

Jeżeli chcesz optycznie powiększyć usta na ich środek nałóż odrobinę błyszczyku. Leżeli jednak wolisz by Twoje usta pozostały matowe, na ich środek nałóż jaśniejszą pomadkę lub odrobinę jasnego cienia do powiek. Usta będą wyglądały na większe i pełniejsze.

 

7. Łuk kupidyna.

Łuk kupidyna to środek lini na górnej wardze z wyraźnym wcięciem. Za pomocą palca lub pędzelka nałóż na niego odrobinę rozświetlacza. Usta będą wyglądały zalotnie i kusząco a rozświetlone miejsce zarysuje górną wargę. Jeśli nie lubisz rozświetlacza łuk kupidyna możesz obrysować białą lub cielistą kredką. 

Po tak wykonanym makijażu ust wystarczy już tylko użyć fixera/utrwalacza do makijażu a makeup pozostanie na długie godziny. 

 

 

error: Zawartość jest chroniona!!