Search
 

Blog

Triki wizażystów (1)

Makijaż to nie kilogramowa tapeta, którą można zdzierać szpachelką. Makijaż to podkreślanie Twoich atutów i zakrycie mniej spektakularnych walorów Twojej urody. Mimo iż każda kobieta posiada ogólną wiedzę na temat makijażu, zdradzę Ci kilka trików które sprawią, że efekt będzie lepszy a makijaż będzie trwalszy.

Puder

Aby utrwalić makijaż jednak nie zmieniać jego koloru użyj pudru transparentnego. Jeśli masz cerę suchą, przypudruj jedynie czoło i nos. Pamiętaj że skóra twarzy pokryta jest małymi włoskami. Pudrowanie zacznij więc od czoła i kieruj się w dół twarzy. Sprawisz w ten sposób, że włoski na twarzy będą mniej widoczne.


Podkład

Każda z kobiet wie, że podkład powinien być dobrany idealnie do koloru twarzy. Wie również, że idealnym miejscem do sprawdzania czy kolor jest właściwy jest żuchwa. Jednak problem pojawia się podczas aplikacji podkładu na twarz. Używane do tego są pędzle, gąbeczki lub po prostu palce. Każdy sposób jest dobry jeśli jesteś zadowolona z efektu ja jednak polecam używanie gąbeczki – najlepiej beauty blender. Jednak by przyniósł on idealny efekt musi być wilgotny. Najlepiej do nawilżenia gąbeczki używaj wody termalnej. Poza idealnym wtopieniem podkładu w twarz woda termalna również odświeży i nawilży Twoją skórę.

Róż

Jeśli masz suchą skórę użyj różu w kremie. Wklep produkt w policzki palcami. Ich ciepło sprawi że róż stopi się ze skórą pozostawiając bardzo naturalny wygląd. Róże w kamieniu aplikuj za pomocą puchowego, dużego pędzla. Pamiętaj złotą zasadę: mniej znaczy więcej i przed nałożeniem różu strzep jego nadmiar z pędzla. Unikniesz w ten sposób nieestetycznych plam.

error: Zawartość jest chroniona!!