Search
 

Blog

10 zasad profesjonalnego makijażu do pracy

Nie od dziś wiadomo, że profesjonalny makijaż wpływa na samopoczucie kobiet. Dodaje pewności siebie, zdecydowania oraz poprawia samoocenę. Dlatego w biurowym looku oprócz idealnie dobranej odzieży, dodatków, butów, zadbaj o makijaż.

1.Makijaż biznesowy bez względu na zajmowane stanowisko powinien być schludny, naturalny oraz stonowany. Zwróć uwagę na to by był zgodny z dress code panującym w Twoim miejscu pracy.

2.W przypadku makijażu biznesowego sprawdzi się złota zasada – mniej znaczy więcej. Unikaj kolorowych cieni i kredek do oczu. Zrezygnuj z rozświetlaczy z drobinkami brokatu. Zbyt długie i gęste sztuczne rzęsy zastąp dobrze wytuszowanymi rzęsami naturalnymi.

3.Zwróć uwagę na to, że brak makijażu będzie działał na Twoją niekorzyść. Przełożeni, partnerzy biznesowi oraz klienci mogą odnieść wrażenie że nie dbasz o siebie, że nie potrafisz znaleźć czasu na przygotowania, mogą poczuć się zignorowani.

4.Zainwestuj w dobry korektor pod oczy, który pomoże Ci, ukryć sińce oraz oznaki zmęczenia. Dobrze nawilż okolice oczu a później wklep w nie delikatnie,  opuszkiem palców korektor. Dzięki temu trikowi będziesz wyglądała na wypoczętą, pełną energii i gotową do działania.

 

5.Nie bój się czerwieni, dobrze dobrany odcień może pomóc Ci przyciągnąć uwagę partnerów biznesowych lub współpracowników. Czerwień na ustach dodaje profesjonalizmu, pewności oraz zdecydowania. Ważne jest jednak by szminka nie wychodziła poza kontur ust i była bardzo trwała. Nie ma nic gorszego jak rozmazana, nietrwała pomadka.

6.Wszelkie niedoskonałości skóry takie jak pryszcze, blizny, przebarwienia,  pęknięte naczynka schowaj pod podkładem. Dobierz odcień, który będzie identyczny z Twoim kolorem skóry. Jeśli za jego pomocą nie uda Ci się uzyskać idealnego efektu użyj punktowo korektora lub kamuflaży.

7.Podczas spotkań i rozmów biznesowych nieunikniony jest kontakt wzrokowy. Dlatego poświeć chwilę na wykonanie subtelnego makijażu oka. Używaj beżowych, brzoskwiniowych i brązowych cieni do powiek. Starannie wytuszuj rzęsy. Na linię wodną oka nałóż cielistą kredkę.

 

 

8.Pamiętaj, że oprawą oka są brwi. Dobrze je wyczesz a następnie podkreśl cieniem do powiek. Braki uzupełnij kredką do brwi w odpowiednim kolorze. Nie wybieraj jednak za ciemnych produktów i nie nakładaj ich w dużej ilości. Nie pozwól by brwi były przerysowane i zbyt mocno zaznaczone.

9.W Twojej podręcznej kosmetyczne nie powinno zabraknąć bibułek matujących. Bardzo szybko pozwolą Ci zniwelować błyszczenie skóry i przywrócić profesjonalny wygląd.

10.Bardzo często negocjacjom oraz spotkaniom biznesowym towarzyszą duże emocje i stres. Dlatego przed wyjściem z domu utrwal makijaż przeznaczonymi do tego specyfikami. Miej zawsze przy sobie kosmetyki, które w razie konieczności pozwolą Ci na jego poprawę.

error: Zawartość jest chroniona!!