Search
 

Blog

Przed makijażem – część pierwsza

By wyglądać jeszcze piękniej… przygotuj skórę na makijaż.

Umiejętność wykonania profesjonalnego makijażu jest sztuką. Każda twarz jest inna, każda potrzebuje indywidualnie dobranych kosmetyków, kolorów i konsystencji. Jednak jest coś co je łączy – jest to potrzeba odpowiedniej pielęgnacji. Zanim przystąpisz do samodzielnego wykonania makijażu lub nim oddasz się w ręce makijażystki wykonaj zalecane przeze mnie czynności.

OCZYSZCZAJ SKÓRĘ

Czynność ta powinna być wykonana za każdym razem tuż przed snem. I nie ma tu mowy o taryfie ulgowej. Nie tłumacz się sama przed sobą, że wróciłaś późno z imprezy lub że miałaś koszmarny dzień i padasz z nóg. W ciągu dnia Twoja skóra nosi na sobie nie tylko makijaż, poza nim ma również kurz, pot i wszystko to co sama możesz zaobserwować na waciku kosmetycznym wykonując demakijaż.

W drogeriach kosmetycznych i aptekach dostępny jest bogaty wachlarz produktów przeznaczonych do demakijażu. Pamiętaj jednak by używać kosmetyków przeznaczonych do Twojego typu i rodzaju skóry. Mogą to być mleczka, pianki, olejki lub żele. Jeśli nie ufasz produktom drogeryjnym możesz w zaciszu własnego domu wykonać odpowiednie dla siebie kosmetyki oczyszczające.

Dobrym pomysłem jest wykonywanie peelingu czyli złuszczanie naskórka. Wybierz do tego peeling drobnoziarnisty lub gruboziarnisty w ulubionym przez Ciebie zapachu. Zabieg taki przeprowadzaj w zależności od rodzaju skóry: skóra tłusta – dwa / trzy razy w tygodniu, skóra wrażliwa, naczynkowa – raz na tydzień / na dwa tygodnie lub nawet raz na miesiąc. Jeśli Twoja skóra potrzebuje silniejszego złuszczenia (chemicznego) udaj się do profesjonalnego gabinetu w którym specjaliści wykonają zabieg.

error: Zawartość jest chroniona!!